1 Kasım 2008

Moonjune records ....Verona ... Winnipeg ... Liège...

 

26.10.2008

Bu haftaki programı Moonjune records firmasının bu sene çıkardığı üç ayrı albüme ayırdım. Moonjune Records Leonardo Pavkovic tarafından kurulan ismini İngiliz Jazz rock grubu Soft Machine grubunun 1970'de çıkardığı Third albümünde yeralan Moon in June isimli Robert Wyatt bestesinden alıyor. Leonardo halen grubun albümlerini yayınlıyor ( En son Soft Machine Legacy adı ile Steam adlı albümlerini Moon June records ile yayınladılar )

Gelelim gruplara ....

Verona ...

İtalyan progressive rock grubu D.F.A. ( Duty Free Area ) 4th albümlerinden Flying trip ve The Mirror

 

Winnipeg ...

Klavye ağırlıklı bir tür progressive rock yapan grup Mahogany Frog myspace adreslerinde etkilendikleri listesinde Farfisa organ , Robert Moog ve Peter Sellers ve Klaus Wunderlich var. Kanadalılardan Last Stand at fisher farm , You are mesguah ve Lady XOC & shield jaguar isimli parçaları dinleyeceğiz.

Liège ...

 

Avant-jazz grubu The Wrong Object Zappa'nın has adamlarından Vurmalı çalgılar ustası Ed Mann , Soft Machine kurucularından ( Eskişehirde seyredebilmiştik ) Elton Dean ile de çalışmalar yapan çok özgün bir grup. Son albümleri Stories from the shed'den Sonic Riot at the Holy Palate , Lifting Belly , ve Saturn isimli komposizyonlarını dinleyeceğiz. Kayıtlar bir kerede ve üstüne hiç bir ekleme yapılmadan hücum kayıt ile yapılmış. Grup bazı konserlerini sadece Zappa cover'larına ayırıyor ve hatta

Dear friends,

This weekend i will play brand new three Moon June Records releases, The D.F.A.'s 4th , Mahogany Frog's DO5 and The Wrong Object's Stories from the shed. Thanks for great productions to Leonardo Pavkovic. Please support these kind of courageous productions, Please visit Moonjune records and support good music.

here is the playlist ...

D.F.A. - 4th - Flying Trip

D.F.A. - 4th - The Mirror

Mahogany Frog - DO5 - Last Stand at fisher farm

Mahogany Frog - DO5 - You are mesguah

Mahogany Frog - DO5 - Lady XOC & shield jaguar

The Wrong Object - Stories from the shed - Sonic Riot at the Holy Palate

The Wrong Object - Stories from the shed - Lifting belly

The Wrong Object - Stories from the shed – Saturn

Hiç yorum yok: